Edukas prioriseerimine: kuidas keskenduda olulisele, kui kõik on oluline
Vahet pole, kas oled suure korporatsiooni direktor, uue põneva iduettevõtte looja või kohaliku autotöökoja juhataja, kõigil tuleb ette hetki, mil pea kohale kõrguv kohustuste mägi näib ületamatu. Selliste olukordade võidukalt läbimiseks on hädavajalik efektiivselt asjad tähtsuse järjekorda paigutada. Täna tahamegi pakkuda välja mõned lahendused, mille abil kõik, olenemata tööülesannetest, saavad olulisima kõige muu seast välja sõeluda, püsida produktiivne ja muuseas oma tööd ka nautida.
Edukas vaid tähtsaima igapäevaselt eelistamine ning kogu ettevõtte kaasamine teadlike valikute tegemisse ei juhtu üleöö. Eriti juhipositsioonidel inimesed, kellel vastutada mitmed projektid korraga, on ilmselt tuttavad pideva “tulekahjude kustutamisega”, kus hüpatakse ühelt ülesandelt teisele, sest aina enam asju näib minevat valesti, kui juhataja nendega ise kogu aeg ei tegele. Kuid tihti juhtub, et üritades silma peal hoida kõigel, ei hoita tegelikult silma peal millelgi. Selle stressi tekitava harjumusega aitab võidelda nn. “Eisenhoweri otsuste maatriks”.
Kolmekümne neljanda USA presidendi, kes oli tuntud oma tööeetika ja võimekuse poolest, järgi nimetatud maatriks on tabel, mis jaotab ülesanded nelja alagruppi: oluline ja pakiline, oluline aga mitte pakiline, ebaoluline ja pakiline, ebaoluline ega ka mitte pakiline. Selline jaotus soodustab töö edenemist kahekordselt. Esiteks aitab ülesannete välja kirjutamine mõista, kui palju neid tegelikult on, sest kuhjuvast tööst vaid mõtlemine võib selle peas tegelikkusest suuremaks paisutada. Teiseks saab jaotatud ülesanded niimoodi kergemini ette võtta. Olenevalt sellest, kuhu miski on jaotunud, saab sellega kas kohe tegelema hakata, seda pikemas perspektiivis meeles hoida, edasi delegeerida või ignoreerida. Taoline analüüs aitab tööd teha paremini, mitte rohkem, ja vältida stressi ning võimetuse nõiaringi sattumist.
Prioriseerimisse teadlikult panustamine aitab ületada ka teisi tüüpilisi produktiivsuse tapjaid, nagu näiteks tähelepanu hajumine või ebarealistlikud eesmärgid. Kõik need saavutused ühiselt aitavad lükata ettevõtte edu tõeliselt käima. Viimane samm üksikisikute paranenud tähtsustusoskuste kokku toomisel on muidugi ühtne juhtimissüsteem kogu firmale. CRM ja ERP tarkvarad, nagu ka Trumpauto süsteem, kiirendavad protsesse ning muudavad need efektiivsemaks, jättes rohkem aega tähendusrikka, väärtusliku töö jaoks.
Me loodame, et meie ülevaatest produktiivsusemaailma on kõigile lugejatele kasu. Kutsume kõiki üles neile soovitustele mõtlema ning neid ka oma töös järele proovima! Lisaks ka kaks raamatusoovitust meie tiimilt, mis õpetavad just paremini töötama ning märkama olulisimat: “Measure What Matters” John Doerrilt ja “Deep Work” Cal Newportilt.
Kui arvad, et meie tarkvara võiks olla kirss tordil su töökoja tiimi prioriseerimis-saavutustele, anna meile sellest teada info@trumpauto.eu või pane end kirja tasuta prooviperioodiks!